E-BOOKI

 

E-BOOKI

nasbi_logoNASBI, czyli internetowa biblioteka e-booków jest opartą na nowoczesnej technologii platformą edukacyjną przeznaczoną dla uczniów i studentów, którzy otrzymują dostęp do e-bookowych zasobów wypożyczalni. Serwis należy do Grupy Helion.

Aby rozpocząć pracę z NASBI, trzeba założyć indywidualne konto na stronie http://nasbi.pl/rejestracja.html. Po założeniu i aktywowaniu konta (otworzeniu linku aktywacyjnego, otrzymanego na podany adres e-mail) można już korzystać z zasobów NASBI w sieci bibliotecznej.

W przypadku korzystania z NASBI z komputera domowego konieczna jest autoryzacja.

Odpowiedni kod można otrzymać w Sali Komputerowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Lwówek  (tel. 614414055, e-mail: sz.konieczny@gmail.com).

Aby dokonać autoryzacji, należy utworzyć prywatne konto w systemie, a następnie zalogować się za jego pomocą. Po zalogowaniu w oknie przeglądarki pojawi się pole o nazwie Kod dostępu. Należy wpisać w nim odpowiedni kod i zatwierdzić go za pomocą przycisku Wyślij. Czynność ma charakter jednorazowy i nie będzie wymagana w przyszłości.

AUDIOBOOKI

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Lwówek rozszerza także swoją ofertę o audiobooki. Już dziś można odnaleźć w jej zbiorach kilkanaście audiobooków. Dla przykładu: