Ale jaja w bibliotece

22.03.13

Jednym z zadań było zdobienie muffinek na kształt pisanek

IV Noc z kulturą za nami. Tym razem, co nas ogromnie cieszy, mieliśmy również uczestników spoza Lwówka. Motywy przewodnie, jakie towarzyszyły imprezie to Wielkanoc, I Dzień Wiosny i Wyspa Wielkanocna. Uczestnicy podzieleni na grupy, oprócz gier integracyjnych, uczestniczyli w rywalizacji. Trzeba było np. wytłumaczyć, dlaczego jajko po kilkudniowym moczeniu w pewnym płynie traci skorupkę – co to za płyn i dlaczego tak się dzieje? Później dociekano jak odróżnić jajko ugotowane od surowego i jak wytłumaczyć fakt „połknięcia” jajka przez podgrzaną butelkę. Na tym nie koniec jajcarskich zadań – kiedy grupy już się ze sobą zżyły musiały wyruszyć na poszukiwanie jajek ukrytych wśród regałów tak, by żadnego nie nadepnąć – zabawa odbywała się tylko w blasku latarki. Odwiedziliśmy też Wyspę Wielkanocną i właśnie mieliśmy szukać opisów dotyczących witania I Dnia Wiosny w różnych krajach, kiedy niespodziewanie pojawili się rodzice, dając do zrozumienia, że wybiła północ i przyszedł kres zabawy.