Nadanie honorowego tytułu „Przyjaciel Biblioteki 2013”

08.05.13

IMG_1926 W środowe popołudnie 8 maja 2013 roku w naszej bibliotece odbyła się uroczystość nadania honorowego tytułu „Przyjaciel Biblioteki 2013”. Jest to inicjatywa bibliotekarzy lwóweckich, która ma na celu uhonorowanie ludzi, bądź instytucji, którzy propagują w naszym środowisku ideę biblioteki. Pamiątkowe statuetki i dyplomy zostały wręczone następującym osobom:

Burmistrzowi Miasta i Gminy Lwówek Piotrowi Długoszowi jako osobie reprezentującej instytucję, która na mocy prawa powołuje bibliotekę i pozwala jej funkcjonować w praktycznym wymiarze, ponadto osobie, która umożliwia rozwój i wspiera budowanie nowego wizerunku instytucji wśród społeczności.

Adamowi Polańskiemu, fotografikowi jako osobie, która poszerza ofertę biblioteki poprzez merytoryczną działalność w Klubie Przyjaciół Filmu i Fotografii, charytatywnie poświęca swój czas na spotkania z młodzieżą oraz umożliwia zagoszczenie wielkiej kultury w naszym mieście.

Czesławowi Kurowskiemu,  zastępcy nadleśniczego w Nadleśnictwie Pniewy jako osobie charytatywnie prowadzącej wiele spotkań dla różnych grup wiekowych w bibliotece i na terenie szkółki leśnej w Dąbrowie. Osobie darzącej atencją biblioteki i ich działalność.