Z bibliotekarzem po Lwówku

24.05.13

fot. Karol Skałaski

fot. Karol Skałaski

W ostatnim tygodniu do Lwówka zawitały aż cztery  grupy turystów, chcących je lepiej poznać i zwiedzić.               Ich przewodnikiem był pracownik naszej biblioteki zajmujący się regionem i  jego historią Szymon Konieczny.

W czwartek 16 maja 2013 roku Lwówek odwiedziła grupa kilkunastu gimnazjalistów z Nowego Tomyśla, która tego dnia wybrała się na Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego 1918/19. Młodzież obejrzała m.in. pomnik powstańców wielkopolskich na cmentarzu i Krzyż Powstańczy u zbiegu ulic Opalenickiej i Pniewskiej. Odwiedzono także Izbę Pamięci w Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich we Lwówku. Wycieczka ta znalazła swój finał w Lipce Wielkiej, gdzie odbył się grill zorganizowany przez panią sołtys Katarzynę Luch.

W sobotę 18 maja 2013 roku do Lwówka przyjechało kilkanaście osób z Poznania, którym opowiedziana została historia miasta i jego okolic, a także pokazane zabytki. Jeszcze tego samego dnia chęć zwiedzenia Lwówka przywiodła do nas następną grupę również ze stolicy Wielkopolski. Wycieczka zorganizowana została przez Pana Pawła Domachowskiego z poznańskiego oddziału PTTK.

W niedzielę 19 maja 2013 roku po Lwówku oprowadzona została kolejna grupa turystów, tym razem ze Lwówka Śląskiego, która wizytowała nasze miasto w ramach partnerstwa miast.