Tydzień Bibliotek 2014 we Lwówku

09.05.14

Tydzień Bibliotek sprawił, że lwówecka książnica była jeszcze częściej niż zwykle odwiedzana przez użytkowników.

6 maja odbył się u nas konkurs recytatorski organizowany przez szkołę podstawową we Lwówku. Była to okazja do spotkania w gronie nauczycieli, rodziców i dzieci. Następnego dnia odbyła się uroczystość nadania tytułu Przyjaciel Biblioteki 2014, zaś 8 maja w Dzień Bibliotekarza biblioteka powiększyła grono swoich czytelników. Dwie klasy pierwsze z lwóweckiej podstawówki zostały zapoznane z funkcjonowaniem biblioteki, dowiedziały się jak kulturalnie korzystać z książek, a następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, zakładkę oraz naklejkę. W piątek zwieńczono obchody Tygodnia Bibliotek spotkaniem z Piotrem Kowalczykiem geografem i pilotem wycieczek, redaktorem serwisu podróżniczego globtroterzy twórca festiwalu Tydzień Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim.

FOTORELACJA: