Międzynarodowy Dzień Poezji 2016 we Lwówku

23.03.16

Tradycyjnie, bo już od kilku lat, nasza biblioteka uczestniczy w ogólnoświatowej akcji promującej poezję. Międzynarodowy Dzień Poezji ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku. Akcja lwóweckich bibliotekarzy miała na celu w nieszablonowy sposób zaprezentować twórczość poetów polskich i klasycznych. Na wiersze można było się natknąć między innymi na płycie lwóweckiego Rynku, przy kościele parafialnym, przy Pomniku Wdzięczności czy przy budynku OPS we Lwówku, gdzie wbite zostały „paliki” z wydrukowanymi wierszami na specjalnych kartkach. Poza tym, nasza delegacja ruszyła na podbój serc i podniebień mieszkańców, którzy gromadzili się we wtorek w związku z targiem odbywającym się na Rynku. Bibliotekarze z panią Alicją Stachowiak na czele rozdawali cukierki z fragmentami wierszy. W tym roku zaprezentowaliśmy wiersze m.in. Owidiusza, Horacego, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza czy ks. Twardowskiego. Dziękujemy za miły odbiór naszej sympatycznej i słodkiej akcji!