Relacja z I Nocy Gier Komputerowych

26.03.16

Już od dłuższego czasu biblioteki na świecie poszerzają swoją ofertę. Nie chcąc pozostać w tyle za światowymi trendami i nasza biblioteka modernizuje się nie tylko w kontekście architektonicznym. W przedświąteczny Wielki Czwartek 24 marca 2016 roku, w naszej bibliotece doszło do niecodziennej imprezy. Nasza placówka postanowiła otworzyć się na środowisko graczy komputerowych, stąd pomysł, aby zorganizować Noc Gier Komputerowych. Zainteresowanie lwóweckich graczy było spore, jednak ilość uczestników z powodów technicznych została ograniczona. Impreza była dedykowana dla młodzieży szkolnej. Młodzi „komputerowcy” z wielkim entuzjazmem przybyli, by w murach naszej książnicy zagrać w swoje ulubione gry. Dla nich przygotowano także konsolę z grami: FIFA 15 i Forza Motorsport V. Gracze rywalizowali pomiędzy sobą, jednak w obu konkurencjach wygrał Remigiusz Fornalik z Pakosławia. Impreza nie odbyłaby się bez życzliwej postawy lwóweckiej firmy Strowgernet, a w szczególności dwóch jej pracowników, czyli Rafała i Michała Tomaszewskich. Pomocy udzielił także nasz lwówecki elektryk p. Jarnut. Dziękujemy wam w imieniu swoim, jak i uczestników I Nocy Gier Komputerowych. W planach mamy kolejne tego typu imprezy. Zapraszamy do naszej biblioteki nie tylko czytelników!