Wizyta dyrektora muzeum Henryka Sienkiewicza

05.04.16

IMG_8251We wtorek 5 kwietnia 2016 roku, w murach naszej książnicy pojawił się niezwykły gość. Był nim pan Maciej Cybulski, dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza. Placówka, którą zarządza funkcjonuje już od 1966 roku  w Woli Okrzejskiej k/Łukowa w województwie lubelskim. To w tej miejscowości urodził się Henryk Sienkiewicz.

Spotkanie w ramach Roku Sienkiewiczowskiego zostało dedykowane uczniom lwóweckiego Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich. Uczniowie przybyli wraz ze swoimi wychowawczyniami: pp. Anną Korpik i Ewą Nowak. Młodzież, którą tak trudno jest zainteresować, podczas wykładu Pana Cybulskiego wykazała najwyższe skupienie i z zaciekawieniem słuchała jego opowieści o najsłynniejszym polskim pisarzu powieści historycznych. W zamian za wspaniały wykład i solidną porcję wiedzy pan Maciej został obdarowany przez gimnazjalistów portretem Henryka Sienkiewicza wykonanym przez uczennicę Joannę Hybiak. Prezent ten przypadł do gustu prelegentowi i obiecał, że zawiśnie on pośród zbiorów dotyczących Sienkiewicza.

Z okazji obchodów Roku Henryka Sienkiewicza w naszej bibliotece pojawiła się ekspozycja dotycząca słynnego pisarza, która została wykonana przez lwóweckie bibliotekarki.

GALERIA: