Tydzień Głośnego Czytania 2016

09.06.16

W dniach 31 maja do 6 czerwca w naszej bibliotece odbywał Tydzień Głośnego Czytania. Jak co roku bibliotekarze zaproponowali czytanie dla różnych grup wiekowych. Pierwszego dnia akcji na plac parkingowy przy bibliotece przybyli gimnazjaliści lwóweccy, dla których czytał najnowszą książkę z serii o Wiedźminie – „Sezon burz” pan Paweł Kasprowicz – kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji we Lwówku. Tego samego dnia odbyła się po raz drugi Wieczorynka dla dzieci, na której gościem specjalnym był pan Norbert Bryłka. Również podczas zajęć w tzw. Klubie Maluszka nie obyło się bez akcentów czytelniczych. W kolejne dni bibliotekarze udali się do lwóweckiego przedszkola, aby już od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do książki. Ostatnim akcentem Tygodnia Głośnego Czytania było spotkanie z uczniami szkoły podstawowej ze Lwówka na placu zabaw przy ul. Parkowej we Lwówku. Dziękujemy za wysłuchanie i zapraszamy do naszej książnicy!

„Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.”

Maksym Gorki